Resources

Claymont Middle School

3rd 9 Week Honor Roll

Principal's List
(4.0 GPA)

  • 6th Grade
  • Madison Fox
  • Tyler McCray
  • Zoey Rummell
  • Ella Seibert
  • Alec Terakedis
  • Gemma Dotts
  • Mimi Bausch
  • Mackenzie McWilliams
  • Gabrielle Short
  • Emily Yoder
  • Ava Firebaugh
  • Maddux Maple
  • Trevor McGarr
  • Haylee Bower
  • Vada Swain
  • Quake Beatty
  • Owen Roth
  • Adrean McMath
  • Ellie Baker
  • Matthew Jackson
  • Lani Abbuhl
  • Raina Gold
  • Brynn Bickford
  • Dillon Watkins
  • Austin McConnell
  • Cadence Bair
  • Kolton Thomas
  • Jakell Crawshaw
  • Austin Conley
  • Rhiannon Gitonga
  • Katelyn Miller
  • Ailey Wood
  • Donald Park
  • Brody Moreland
  • Clint Barnhart
  • 7th Grade
  • Brooke Davis
  • Emily Luyster
  • Savania Whitten
  • Maria Bowersock
  • Kailey Watkins
  • Dawson Cox
  • Naomi Hallman
  • Emily Masters
  • Arianna Terakedis
  • Abigael Abarca
  • Isabel Abarca
  • Emily Grant
  • Aryona Harris
  • Anna Hicks
  • Hannah Wallace
  • Amber Correll
  • 8th Grade
  • Keaton Host
  • Brityn Kirkpatrick
  • Isabel Seibert
  • Paige Struchen
  • Ryleigh Ronald
  • Emma Lesiecki
  • McKynnsi McKain
  • Averi Wallace
  • Frank Rossi
  • Anna Randolph
  • Bayleigh Roth
  • Cady Harlan
  • Rachelle Groah
  • Emma Shamel
  • Cory Edwards
  • Bryden Doane
  • Jocelyn Scalambrino
  • Zayva Morain
  • Brennan Shaver
  • Cooper Nalley
  • Tatum Kadri
  • Andrew Swain
  • Logan Wilson
  • Chloe McConnell

Honor Roll List
(3.2-3.9 GPA)

  • 6th Grade
  • Ashton Boitnott
  • James Cruz
  • Delaney Peters
  • Aidan Fockler
  • Marissa Ketchem
  • Owen Haga
  • Ethan Jackson
  • Evan Jackson
  • Spencer McDonald
  • Shayna Dickey
  • Chelsea Storrie
  • Allyson Kadri
  • Mallory Mackey
  • Mercedes Portillo
  • Jade Sigler
  • Liilian Trott
  • Bradyn Galloway
  • Kaylee Wease
  • Alyssa Reynolds
  • Braylon Vermillion
  • Devin Churchill
  • Bobby Yackey
  • Vanessa Moreland
  • Charles Lanzer
  • Conner Beckley
  • Brianna Burdette
  • Justice Lenarz
  • India Cale
  • Kurtis Haney
  • Zoey Hahn
  • Amya Butler
  • Casey Dickerson
  • Triniti Wilsterman
  • Peyton Halsey
  • Trinity Ross
  • Aubrie Lichty
  • Camden Delgallo
  • Leroy Steagall
  • Gunner Willis
  • Ethan Burdette
  • Brylee McComb
  • Nakiah Lyles
  • Chloe Pittman
  • Brayden Wishon
  • Victoria Smith
  • Caitlyn Doughty
  • Trenton Morris
  • Kutter Quillen
  • Dane Fawcett
  • Makenna Syme-Oszust
  • Anthony Brooks
  • Seth Sensbach
  • Adriana Norris
  • Devin Whitman
  • Colin Rose
  • Ethan Walters
  • Ashton Stucin
  • 7th Grade
  • Briana Affolter
  • Madison Houston
  • Chloe Frazier
  • Jenna Leeper
  • Nathan Barnabi
  • Sydney Whitman
  • Meadow Duvall
  • Emma Woodward
  • Marlee Shepherd
  • Lauren Ferguson
  • Evalynn Tice
  • Cruz McMorrow
  • Alexa Brick
  • Victoria Fraser
  • Makena Brown
  • Austin Golec
  • Samuel Zurcher
  • Koi Preston
  • Gracee Hudnall
  • Avery DePriest
  • Cadence Fox
  • Shane Shaw
  • Donald Butler
  • Alexander Douglas
  • Isaiah Johnson
  • Cole McCabe
  • Nevaeh Presutti
  • Natalie Kinsey
  • Alivia Edwards
  • Gavin Henry
  • Caitlyn McCabe
  • Yasmyn Cunningham
  • Heather McGlothlin
  • Marlie Wolf
  • Braden Hubley
  • Micky Betts
  • Mallory Johnson
  • Kirtas Anthony
  • Bailey Eddleman
  • Isaac Birney
  • Tate Fawcett
  • Cadence Beckett
  • McHendree McCluskey
  • Makayla Frink
  • 8th Grade
  • McKenna Douglass
  • Cade Watkins
  • Brianna Weaver
  • Liberty Dunlap
  • Caitlyn Baker
  • Emma Ickes
  • Savanna Morris
  • Raechelle Miles
  • Kaylee Willoughby
  • Connor Lynch
  • Regan Meyers
  • Monica Robin
  • Ashleigh Tarbert
  • Autumn Connor
  • Bronson Wilson
  • Katlyn Lillie
  • Olivia Swigert
  • Makayla Contrael
  • Tara Bates
  • Kayeleigh Boles
  • Hunter Schaefer
  • Will Rainsberg
  • Cierra Barker
  • Tayelynn Garbrandt-Bolon
  • Mason Mehok
  • Mya Hanks
  • Gabrielle Kellar
  • James Brooks
  • Hunter Heslop
  • Samuel Rhodes
  • Logan Hicks
  • Brody Rauch
  • Madison Murphy
  • Kylie Jones
  • Ethan Parrish
  • Ty Gold
  • Clay Jeffers
  • Lane Craigo
  • Luke Porco
  • Payton Lillie
  • Matt Langdon
  • Paul Austin
  • Dakota Henry
  • Ariona Furbay
  • Reegan Wanosik
  • Hannah Lorenz
  • Conner Poole
  • Devyn Sproul
  • Alyssa Smart
claymont logo